19.02.2012 15:48

Louisville, Kentucky

Muhamed Ali slavi 70. rođendan


U rodnom Lousville-u je organizovana velika proslava 70. rođendana boksera Muhameda Alija, poznatijeg kao "Najveći". Oko 2.000 ljudi, među kojima brojne slavne ličnosti iz sporta, filma, televizije ili muzike, prisustvovalo je dobrotvornoj večeri čiji je prihod namijenjen istraživanju bolesti na mozgu. Početna cijena ulaznice bila je 1.500 dolara. Mohamed Ali već 30 godina boluje od Parkinsonove bolesti.
Piše: N24
Veličina teksta: A A A

Čestitke mu je, osim brojnih poznatih zvanica, uputio video linkom i američki predsjednik Barak Obama. "Srećan rođendan, šampione. Kao borac, bio si spektakularan. Šokirao si svijet, ali si mu bio i inspiracija. To činiš i sad poslije svih titula i legendarnih nastupa", rekao je Obama, izražavajući žaljenje što nije u mogućnosti da pristustvuje gala proslavi.

Obraćajući se gostima, Alijeva supruga Loni Ali rekla je da je najveća želja njenog muža oduvijek bila da inspiriše i pomaže drugima. Prema njenim riječima, slavni bokser smatra da je njegov život zaista počeo tek kad se povukao iz ringa.

Osim Alijeve djece i unuka, među gostima na večeri u Las Vegasu bili su glumci Anthony Hopkins, Samuel L. Džekson, hip hop muzičar Komon, pjevač Lenny Kravitz, manekenka Cindy Crawford, teniser Andre Agassi i TV voditelj Larry King.




Tagovi: ROĐENDAN, MUHAMED ALI

Komentari na članak
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala n24.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. n24.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara n24.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Da bi objavili komentar morate biti prijavljeni! Da bi ste se prijavi kliknite OVDJE a ako se niste još registrovali isto možete uraditi klikom OVDJE.
Objavljeni komentari